Αθλητισμός

Έχασε με 2-1 ο ΑΟΤ από τον Αιγινιακό

Ντροπή… για όλους!!! Μια ήττα στο πιο κρίσιμο σημείο του πρωταθλήματος και μετά από πολλά στραβά που έγιναν τις τελευταίες ημέρες με αποτέλεσμα να έρθει μια οδυνηρή ήττα από τον Αιγινιακό με 2-1.
Μια ήττα που επισφραγίστηκε στο φινάλε με τις αποδοκιμασίες των φίλων του ΑΟΤ που ήρθα μέχρι το Αιγίνιο να στηρίξουν την ομάδα η οποία πλέον μπαίνει σε μια πολύ κρίσιμη περίοδο μετά και το σημερινό αποτέλεσμα.
Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ με τον Κούστα στο 9ο λεπτό που πήρε τη μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ νίκησε τον Ταΐρη για το 1-0.
Στο 54ο λεπτό η εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τριανταφυλλάκου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 και άπαντες αναθάρρησαν αλλά η καταστροφή ήρθε στο 81ο λεπτό όταν ο Τσολακίδης βρέθηκε αφύλακτος μέσα στην μεγάλη περιοχή και με σουτ έκανε εύκολα το 2-1.