Αθλητισμός

Ήττα για τους παίδες του Αιόλου

Την  ήττα  γνώρισαν οι παίδες  του Αίολου από την ανώτερη ομάδα του Αρίων Ξάνθης με 69-47 στα πλαίσια  της τέταρτης ημερας της Β’ φάση του Πανελλαδικού πρωταθλήματος παίδων που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη.

Οι παίκτες των Παπαδημητρίου-Ευαγγελακόπουλου δεν τα κατάφεραν απέναντι στον Αρίωνα που αν και παλεψαν τον αγώνα , τελικα γνώρισαν την ήττα  με 69-47, σε ένα παιχνίδι που, όπως δείχνει και το σκορ, η Ξανθιώτικη ομάδα που μετά απο αυτή τη νίκη πέρασε στην τελικη φάση, από νωρίς έβαλε τις βάσεις για μια εύκολη νίκη, προηγούμενη στο ημίχρονο με 36-25, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφθασε το +19 (56-37).

Αύριο ο Αιολος αντιμετωπίζει για την τελευταία αγωνιστική τον ΑΟΚ Βέροιας.