Αθλητισμός

ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ-Λύγισαν στο τέλος οι Ενήλικες

Συγκλονιστικός ήταν ο αγώνας των ενηλίκων του Ασκληπιού με αντίπαλο την ομάδα του Φοίβου Γιάννουλης για το αντίστοιχο πρωτάθλημα. Οι δυο ομάδες έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και χάρισαν στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο ΔΑΚ , μοναδικές στιγμές.

Οι δυο ομάδες κυνήγησαν με πάθος τη νίκη και το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς χέρια.

Στο 1ο σετ η ομάδα του Φοίβου ήταν πιο συγκεντρωμένη και πιο ψύχραιμη, επέβαλε το ρυθμό της και το κέρδισε με 17-25. Στο 2ο και 3ο σετ οι κοπέλες του Ασκληπιού αντέδρασαν, πήραν τον έλεγχο και πιο ψύχραιμες στους τελευταίους πόντους πήραν τα σετ με το ίδιο σκορ 25-22.

Στο 4ο σετ η φιλοξενούμενη ομάδα αντεπιτέθηκε, κέρδισε όλες τις μάχες στο φιλέ και πήρε άνετα το σετ με 12-25 και να οδηγηθούμε στη ρώσικη ρουλέτα του 5ου σετ.

Πιο έμπειρες και πιο ψύχραιμες στα καθοριστικά σημεία οι φιλοξενούμενες πήραν το σετ με 12-15 και το παιχνίδι με 2-3.

ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Ραντόμσκα):Μαυρίκου, Θεοδώρου, Σκέμπη, Αγαπίου, Μαυρογεώργου, Κορομπλή, Χελιδώνη, Καραπαπάζογλου, Τσαβταρίδου.

ΦΟΙΒΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ(Μπατσίλα): Τσιριβάβα, Κρανιά, Κολοβού, Κατσαμάκα, Γιώτη,Καραβέλη, Βλαχούλη, Νικολάου.