Αθλητισμός

ΓΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: 61-29 (32-18)

Σχετικά εύκολα ο Αστέρας Τρικάλων νίκησε με σκορ 61-29 (ημίχρονο 32-18) τον Πανσερραίκό το απόγευμα του Σαββάτου στο Κλειστό της Μπάρας.

Με δεδομένη τη διαφορά δυναμικότητας των ομάδων, οι παίκτες του Γ. Χατζή  μπήκαν χαλαρά στο παρκέ και από το δεύτερο 10λεπτο πήραν   διαφορά στο σκορ την οποία διεύρυναν συνεχώς μέχρι το τελικό 61-29.
Αυτή η νίκη διατηρεί την Τρικαλινή ομάδα μόνη στην κορυφή του βόρειου όμιλου, μετά την ήττα της Καβαλας στην Κομοτηνή, ενώ η πρωτιά θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική στην Καβάλα.
ΣΚΟΡ ΑΝΑ 10 ΛΕΠΤΟ :   16-14, 32-18,  44-24 και 61-29
ΑΣΤΕΡΑΣ (Γ. Χατζής) :  Χατζής 15, Τσίπρας 8, Φιλιππου 22, Ορέστης 2 και   Βλαχάβας 14.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δ. Γρίψιος) :   Κανακάρης , Καπούλας 5(1),  Γέργος 10, Γκέρης 12 και   Δαμάσκος 2.