Αθλητισμός

Εκπληκτικό “διπλό” του ΑΟ Τρίκαλα στη Δράμα

Μια απο τις πλέον απίστευτες ανατροπές στην ιστορία του πέτυχε ο ΑΟ Τρίκαλα μέσα στην Δράμα. Οι “κυανέρυθροι” κόντρα στην ομάδα της Δόξας αλλά και στην “ματιασμένη” διαιτησία του κ. Σιδηρόπουλου, κατάφεραν να ανατρέψουν τι εις βάρος τους 1-0 και να πάρουν την πρώτη και επική εκτός έδρας νίκη με 1-2.
Απόλυτος πρωταγωνιστής του ματς… ο Βασίλης Τριανταφυλλάκος που με ένα σουτ στο 67ο και ένα φαουλ στο 82ο λεπτό έβαλε τον ΑΟΤ μπροστά στο σκορ παρά το γεγονός πως στο 18ο λεπτό ο Καψάλης είχε κάνει το 1-0. Και όλα αυτά ενώ ο κ. Σιδηρόπουλος, αφού έδινε τα “σπόρια” στους γηπεδούχους, έφτασε να αποβάλει τον Τσιμίκα με ανύπαρκτη απευθειας κοκκινη στο 32ο λεπτό.

Δόξα Δράμας (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Πεταυράκης, Ρουγκάλας, Καψάλης, Σιώπης, Μακρής, Πατράλης, Κρητικός (37΄ λ.τρ. Κασασόλα-63΄Αυγενικού), Μάρτινς, Μπαϊκαρά (83΄Σαμπανίδης), Δούμτσιος.
Α Ο ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Ταΐρης, Πάνος, Νιάρος (40΄Ντόσης), Κούλπας (75΄Ντιαλό), Συριόπουλος, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος, Γκουγκούδης (65΄Σισέ), Τσιμίκας, Καπός, Μαρκόφσκι.