Αθλητισμός

Κέρδισε ο ΑΟΤ τους Δαναούς στο τοπικό ντέρμπι

Την 4η νίκη σε πέντε αγώνες στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ, σημείωσε η ομάδα μπάσκετ του Α Ο Τρίκαλα. Στο κλειστό της Μπάρας, επικράτησε των Δαναών με σκορ 75-49. Ανταγωνιστικό το παιχνίδι κατά το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη η ομάδα του ΑΟΤ, ανέβασε στροφές , πήρε διαφορά και δόθηκε η δυνατότητα σε όλους τους παίκτες να αγωνιστούν σε ένα ματς που το παρακολούθησε και αρκετός κόσμος.

Δεκάλεπτα: 16-17, 24-34, 34-57, 49-75

Δαναοί (Κωτούλας) Τίγκας, Ρηγογιάννης 7, Μπαλωμένος 6(2), Βαρμπομπίτης, Τάλλαρος, Πισμίσης 7 (2), Χατζής 1, Μικαελιάν, Τσέπας 10, Κωτούλας 15, Σιαφάκας 3 (1), Παπαδόπουλος.

ΑΟΤ (Τσίμας) Λεπενιώτης 18, Γκαντιάς 7 (1), Πατιτάκης 10, Τόλλιος 2, Απέργης 7, Ούτος, Γουλιώτης 4, Μπέφας 7, Βήτας 7, Φούντας 8, Μερίτσης 5 (1)

Eπόμενο παιχνίδι με τον Μύτικα Λάρισας, το Σάββατο 23 Νοεμβρίου στις 8 μ.μ. στο Δημοτικό κλειστό.