Αθλητισμός

Σπουδαίο διπλό των Μάγων στη Λάρισα

Πρώτη αγωνιστική της νέας χρονιάς και του δευτέρου γύρου με νίκη των Μάγων επί των Σουφλαρίων στη Λάρισα με 51-58. Σημαντική νίκη η οποία μας φέρνει στην πρώτη θέση ισόβαθμους με την ΑΕΤ, επί ενός αξιόμαχου και πολύ καλύτερου από το ματς του πρώτου γύρου Α.Ο. Σουφλαρίων, Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο πήγαινε πόντο-πόντο καθώς την πίεση μας οι αντίπαλοι την εξισορροπούσαν με καλή ευστοχία από την περιφέρεια και πολύ καλή δουλειά του αντίπαλου ψηλού. Στο τρίτο δεκάλεπτο ευστοχήσαμε σε μερικά μεγάλα σουτ και σε συνδυασμό με την άμυνα κάναμε ένα επιμέρους 5-17. Στο τέλος οι αντίπαλοι πίεσαν και μείωσαν τη διαφορά για να διαμορφώσουν το τελικό σκορ.Πρώτος σκόρερ ο Γρηγορόπουλος με 13 σε ένα κλειστό παιχνίδι που και οι δυο ομάδες φάνηκαν επηρεασμένες από τις διακοπές.
ΜΑΓΟΙ: Τσιτσάνης 8. Διβάνης 2, Παπανδρέου 8(2), Τόλλιος 7(1), Μπέφας 6, Καλαμπάκας 5, Κουτιβής 2, Γρηγορόπουλος 13, Γουλιώτης 3, Μερίτσης 3(1), Ευαγγέλου 1, Τσιανάκας.-ΑΠ
Δεκάλεπτα: 18-21,31-31, 36-48, 51-58.